Windows 11'i çalıştıramaz

Post Reply
ahmet
Site Admin
Posts: 40
Joined: Tue Feb 23, 2021 6:54 pm

Windows 11'i çalıştıramaz

Post by ahmet »

1- Format ekranında Windows 11 sürüm seçme yani pro, home gibi sürüm seçtiğimiz ekrana gelin ve orada SHİFT+F10 tuşuna basarak CMD ekranını çalıştırın.
2- CMD ekranına regedit komutunu yazın ve açın.
3- HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup kısmına gelin daha sonra burada sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayarak "yeni anahtar oluştur" seçeneğine tıklayın. İsmini "LabConfig" yapın.
4- Oluşturduğunuz "LabConfig" anahtarına tıklayın ve sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayarak "Yeni - DWORD (32-bit) oluştur diyelim" ve ismine "BypassRamCheck" diyerek oluşturalım.
5- Yine Oluşturduğunuz "LabConfig" anahtarına tıklayın ve sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayarak "Yeni - DWORD (32-bit) oluştur diyelim" ve ismine bu seferde "BypassSecureBootCheck" diyerek oluşturalım.
6- Yine Oluşturduğunuz "LabConfig" anahtarına tıklayın ve sağ tarafta boş bir yere sağ tıklayarak "Yeni - DWORD (32-bit) oluştur diyelim" ve ismine bu seferde "BypassTPMCheck" diyerek oluşturalım.
7- Bu değerleri oluşturduktan sonra hepsine tek tek çift tıklayarak "0" değerini "1" yapın hepsini de "1" yapın.
8- İşlem bu kadar regedit kısmını kapatarak kurulum işleminizi yapabilirsiniz. İşlem bittikten sonra regedit kısmı şu şekilde görünecektir.
Post Reply